Ultrasonik Parmak İzi Sensörü Teknolojisiyle Uyumlu ProtectionPro


21 Şubat 2019

Tampa Bay, Florida – 21 Şubat 2019 – Dünyanın önde gelen malzeme bazlı çözüm üreticilerinden biri olan Madico, Ultra ve Mat esnek ekran koruma filmlerinin ultrasonik ekran parmak izi sensör teknolojisi ile uyumlu olduğunu duyurdu.

Bu duyuru, Samsung’un 20 Şubat’taki yeni akıllı telefonu Samsung Galaxy S10’u piyasaya sürmesine cevaben yapıldı. Galaxy S10’un en yeni özelliklerinden biri, cihazın kilidini açmak için kullanılan ve arkadaki parmak izi sensörünü ortadan kaldıran ekran üstü parmak izi kimliği. Android Central’a göre, ekran içi parmak izi kimliği Samsung Galaxy için heyecan verici bir yükseltme olsa da, çoğu temperli cam ve sert ekran koruyucu ile çalışmaz, ancak ProtectionPro Ultra ve Mat gibi esnek seçeneklerle mükemmel çalışır.

ProtectionPro Küresel İş Geliştirme Direktörü Brad Bacigalupi,  “Perakendecilerimiz, bu yeni nesil ekran teknolojisi ile uyumsuz olan piyasadaki birçok ekran koruyucusuna rağmen, ProtectionPro’nun ileriye dönük teknolojisinin dünyadaki milyonlarca müşterisi için inanılmaz bir seçenek olmaya devam edeceğinden heyecan duyuyor” dedi.

Galaxy S10 cihazlarında kullanılan yeni ultrasonik ekran parmak izi sensörü Qualcomm tarafından geliştirilmiştir. Qualcomm’a göre, ultrasonik değişken baskıyı geleneksel sensörler gibi iki boyutlu bir kalıpla karşılaştırmaz. Bunun yerine, Qualcomm’un tamamen yeni olan 3D Sonic Sensörü, ses dalgalarını ekrandan yansıtarak üç boyutlu bir parmak ucu kalıbı oluşturur. Bu, parmak izinin modelini karşılaştıran optik sensörlerden çok daha hassas olmasını sağlar.

ProtectionPro Ultra ve Mat ekran koruma tasarımları, şu anda Samsung Galaxy S10 modellerinin üçünün yanı sıra benzer ekran parmak izi teknolojisine sahip yeni Huawei Mate 20 Pro’nun her biri için ProtectionPro uygulamasındaki perakendecilere sunulmaktadır.

Diversified Business Sales Müdürü Bob Smar, “Bir şirket olarak mobil ekran teknolojisindeki son gelişmelere ayak uydurmayı taahhüt ediyoruz” dedi. “Ekran ve vücut koruma ürünlerimizin etkinliğini ve alaka düzeyini sürekli olarak değerlendiriyor, ayrıca isteğe bağlı cihaz koruma kesim sistemlerimiz için en yeni cihaz modelleri veritabanını koruyoruz.”

Talep üzerine mobil cihaz korumasında dünya lideri ProtectionPro, her tür cihaz için eskiden en yeni sürümlere kadar dokunmatik ekran ve gövde korumasını sağlar. Bulut tabanlı kütüphanemiz on binlerce dijital tasarım içermektedir. protectionpro.com.tr adresinden daha fazla bilgi alabilirsiniz.