ProtectionPro Ekran Koruması NASA Tarafından Uzayda Kullanılıyor


1 Kasım 2016

1 Kasım 2016 – ProtectionPro resmi olarak dünya dışında.

Ön camlar ve mobil cihazlar için koruyucu teknolojilerde öncü olan ProtectionPro, yeni dokunmatik ekran koruma sınıfı ClearPlex Ultra’nın Uluslararası Uzay İstasyonu’ndaki iPad’lerde kullanılmak üzere seçildiğini açıkladı.

Mürettebatın güvenliğini sağlamak için Uluslararası Uzay İstasyonuna giden eden her bir nesne detaylı olarak test edilmeli ve onaylanmalıdır. İstasyona gönderilen iPad’lerin ekranının kırılması riski ve kırık ekrandan gelen cam partiküllerinin göz, akciğer veya deri içinde kalması gibi mürettebatın ciddi olarak yaralanmasına sebep olacak durumlar konusunda ciddi endişeler vardı.

Uluslararası Uzay İstasyonu’ndan ekipler arasında aylarca süren yoğun test ve geliştirme işlemlerinin ardından ProtectionPro, yalnızca iPad’in ekranını güçlendirmekle kalmayıp, kırık bir ekran olması durumunda potansiyel olarak tehlikeli tüm cam parçacıklarını ve döküntülerini de tutacak bir çözüm üretti.

Madico’nun İş Geliştirme Direktörü ProtectionPro’dan Brad Bacigalupi “ProtectionPro her zaman ekran koruma teknolojisinin öncüsü olmuştur” dedi. “Dünyadaki en yenilikçi ürünlere sahip olduğumuza inanıyoruz ve ürünlerimizin artık uzayda olacağından heyecan duyuyoruz!”